Ohlédnutí za ostravským challengerem OSTRA GROUP OPEN by MONETA

10.5.2021

Česká tenisová stopa

Patrik Rikl a Andrew Paulson, svěřenci českého trenéra Lukáše Dlouhého, došli až do finále čtyřhry, přestože startovali v turnaji na divokou kartu. Rikl s Paulsonem se na kurtu dobře doplňovali. Riklova šikovnost a Paulsonův důraz, to prostě fungovalo. Pro oba hráče je to jistě velký úspěch a povzbuzení do další práce.

Ve dvouhře to letos nebylo tak slavné jako v minulých ročnících, kdy jsme měli české vítěze (Veselý, Rosol, Hájek, Vaněk, Ulihrach, Minář, Dlouhý) nebo finalisty (Kolář, Pavlásek).

Nejdále letos prošli do druhého kola Lukáš Rosol a Jiří Lehečka. Lukáš Rosol podal ve svých dvou zápasech (proti Safwatovi a Kleinovi) velmi dobré výkony, stejně tak Lehečka (proti Lestiennovi a Bonzimu).

OSTRA GROUP se stala novým titulárním partnerem

Letošní ročník byl nový a specifický nejen neúčastí diváků v době covidové, kdy především v závěrečných kolech chyběla divácká podpora, ale také novým titulárním partnerem, společností OSTRA GROUP.

Ostravský challenger má velkou tradici. Letos z důvodu pandemie bylo nutné hrát bez diváků a tím byl turnaj pro partnery méně atraktivní. V této těžké době jsme chtěli jako firma pomoci, protože dlouhodobě tenisu fandíme a já osobně mám velmi dobré vztahy s dvěma hlavními postavami challengeru Václavem Roubíčkem a Tomášem Ostarkem. Doufám, že příští ročník budou i diváci a my budeme ve spolupráci pokračovat,“ prozradil předseda představenstva společnosti Ostra Group Ing. Tomáš Vrátný.

Slovo závěrem

I přes nepříznivé předpovědi počasí a bez divácké podpory se ostravský turnaj OSTRA GROUP OPEN ve všech směrech vyvedl. Přejme si i do dalších let, abychom sledovali skvělý tenis za účasti světové špičky a skvělých diváků. Budeme se těšit.