Ostravský tým FESH FESH prověří připravenost na DAKAR na rallye v Maroku

1.10.2022

Marocká rallye je ostrou prověrkou posádek i techniky na blížící se Rally DAKAR. Startuje 1. října v Agadiru devítikilometrovým prologem a následovat bude 5 etap. Na posádky čeká celkem 1 506 měřených kilometrů, na tvrdých kamenitých površích, v písčitých dunách i po pobřeží Atlantského oceánu. Závod končí 6. října opět v Agadiru. 

Ostravský tým FESH FESH Tomáše Vrátného na závody vyráží se dvěma speciály. Posádka Vrátný, Martinec, Boba pojede s vozidlem Tatra Jamal EVO III a španělská posádka Mariezcurrena, Vitoria, Irribaren, která na červencové rallye Baja Spain obsadila 2. místo, pojede se speciálem Tatra Jamal EVO I.

„Naším cílem na rallye je jednak účast v soutěži začleněné do světového poháru, dále si potřebujeme prověřit naši připravenost na Dakar a v neposlední řadě otestovat techniku. Půjde především o prověrku Tatry Jamal EVO I, která má nový motor, novou automatickou převodovku a připravujeme ji pro našeho kolegu Vaidotase Paškevičiuse na dakarský závod“, představuje plány šéf týmu a majitel skupiny Ostra Group Tomáš Vrátný. „My jedeme se starším speciálem Tatra Jamal EVO III s manuální převodovkou, který je připravený velmi dobře a jedeme sem především trénovat, protože povahy trasy je velmi blízká tomu, co bývá v Saudské Arábii. Na Rallye Dakar pro naši posádku připravujeme kamion nový“, dodává Tomáš Vrátný.