ČSAD LOGISTIK Ostrava inovuje své logo

25.1.2022

Značka v podobě grafické či slovní ochranné známky se registruje u Úřadu průmyslového vlastnictví a k 25. květnu je registrováno celkem 138 aktivních či již zaniklých ochranných známek souvisejících se slovem LOGISTIK. Předpokládáme, že našim čtenářům se v této souvislosti vybaví velká červená písmena na bílé plachtě návěsu – ČSAD LOGISTIK OSTRAVA a.s. 

Tak, jak se mění doba, způsoby doručování zboží a komunikace se zákazníky, se mění i ztvárnění ochranných známek. Některé to vezmou „od podlahy“ tak, že lze jen velmi těžce nalézt spojitost mezi novým a původním ztvárněním, některé značky si „hrají“ se zakřivením písmen či tónem barev tak, že rozdíl je laikovi těžko rozpoznatelný.

Logo ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. používáme v podobě, jak ji známe, od roku 2002. Od té doby uběhla spousta času a změnila se jak firma, tak i její okolí. A tyto změny jsme chtěli promítnout do loga nového. 

„Hlavním aspektem, který ovlivňuje barevnost a trochu netradiční ztvárnění háčku nad písmenem C, je příslušnost ke skupině OSTRA. Dále jsme chtěli, aby logo vyjadřovalo stabilitu, určitou konzervativnost, ale přitom aby bylo dynamické, protože logistika je přeci o pohybu“, popisuje proces tvorby nového loga David Hanousek z agentury FRANK Atelier, která facelift loga připravila. „Použité písmo má čistý, geometrický tvar, který podtrhuje celkovou modernizaci loga a přináší jistou nadčasovost“ dodává k novému logu společnosti David Hanousek.

„Modernizaci loga vnímám pozitivně. Plánovali jsme to již dlouho, ale jsem rád, že změna přichází v době, kdy se nám podařilo dosáhnout vynikajících výsledků, navzdory covidové pandemii“, hodnotí připravenou změnu Miroslav Konečný, generální ředitel společnosti ČSAD LOGISTIK Ostrava. „Změny v logu souvisí i se změnami v naší práci. Jsme rychlejší, přesnější, a kvalita zůstává stále vysoká“ dodává Miroslav Konečný.

Implementace nového loga do praxe bude samozřejmě postupná. Jako první se objeví nový firemní profil a nabídka služeb, vizitky, a s postupnou obnovou vozového parku se bude na bílých tahačích a bílých návěsech objevovat nové, čisté a dynamické logo společnosti ČSAD LOGISTIK Ostrava.