Albert Llovera ambasadorem akce ŘÍDÍME TO VŠICHNI! pro handicapované řidiče na polygonu v Mostě.

FESH FESH, BONVER DAKAR TÝM a CESTA ZA SNEM stojí za akcí, kterou Albert Llovera přiletěl nejen podpořit, ale především se na ní přímo podílet. V upraveném dakarském speciálu tak jezdila kompletní handicapovaná posádka.

Iniciátorem akce ŘÍDÍME TO VŠICHNI!, kterou realizuje zájmový spolek CESTA ZA SNEM, je Heřman Volf. Jeho vlastní příběh, podobný s Albertem Lloverou, ho přivedl k myšlence společného setkání. Proměnit tento nápad ve skutečnost mu pomohla realizovat společnost FESH FESH GROUP, se kterou závodní tým BONVER DAKAR TÝM úzce spolupracuje a jedním z jeho pilotů je právě Albertem Llovera.

Projekt určený primárně pro handicapované řidiče, jehož základem je škola bezpečné jízdy pod dohledem zkušených instruktorů, probíhal na mosteckém polygonu. Se svými auty tak prošli kurzem standardních a krizových situací. Kromě toho si mohli vyzkoušet motokáry s ručním řízením, čtyřkolky, závodní simulátor, nové vozy Peugeot s úpravou pro ruční řízení, elektromobily, offroad, driftování a především absolvovat workshop s Albertem Lloverou.

Albert Llovera, první handicapovaný pilot, který dokončil nejtěžší rallye světa DAKAR v upraveném speciálu
v kategorii kamiónů v roce 2015. Představil zde krátce svůj životní příběh, který ho díky lásce k rychlosti a závodění přivedl až na DAKAR. Ve svém vyprávění popsal tento závod z pohledu handicapovaného jezdce, kdy nástup a výstup do kokpitu náklaďáku je ten nejmenší problém. Odpověděl na řadu dotazů, které sužují handicapované lidi, jenž sám musel řešit a jaké jsou jeho praktické zkušenosti.

On sám se také věnuje problematice vlivu extrémní zátěže handicapovaných a podrobil se výzkumu lékařů z NASA. Mezi jeho další aktivity patří vývoj prostředků pro zvýšení mobility, jako jsou například mechanismy řízení nebo mobilní vozíky, tříkolky či pohonné aplikace.

V premiéře se zde představilo obytné vozidlo, které se mu speciálně připravuje jako nezbytné zázemí právě pro tyto náročné soutěže. Albert Llovera si tak prvně vyzkoušel tuto přestavbu, kterou měli možnost zkusit a připomínkovat i ostatní účastníci akce.

V každém ze čtyřech bloků workshopu, byla příležitost pro jejich účastníky, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli jízdu v Albertově dakarském speciálu. Náročné podmínky toho, jak se dostat do kokpitu kabiny, tak absolvovali i členové týmu, kteří nástup a výstup handicapovaných realizovali. Samotné jízdy v podání Alberta Llovery tak absolvovaly kompletní handicapované posádky na mosteckém polygonu.

Na závěr celé akce se Albert Llovera rozloučil s účastníky slovy plné naděje a motivace tak jak je on sám zhmotňuje právě svou přítomností. Byl to tak bez pochyb VELKÝ den pro všechny.


FOTO https://flic.kr/s/aHsmgZT75W
VIDEO https://youtu.be/-FAAmLmXhfg

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.