ČSAD LOGISTIK Ostrava navyšuje kapacitu na 60 000 paletových míst

Jedna z největších společností poskytujících nákladní dopravu a logistické služby, ČSAD LOGISTIK Ostrava, otevírá v Olomouci nové logistické centrum a svou skladovou kapacitu navyšuje na 60 000 paletových míst.

Nové logistické centrum v Olomouci slavnostně otevřeli zástupci společností ČSAD LOGISTIK Ostrava, OSTRA GROUP a realizátora stavby HSF System. „Nové skladovací prostory vznikly na místě staré haly, nebylo tak potřeba zabírat zemědělskou půdu. Toto je princip, který se snažíme dodržovat nejen v naší společnosti, ale v celé skupině OSTRA,“ uvádí generální ředitel společnosti, Miroslav Konečný. „Novým prostorem získáváme 3 000 m2 a 5 100 paletových míst. Dalších 23 000 paletových míst budeme mít k dispozici v květnu, kdy dokončíme stavbu nového logistického centra v mohelnické průmyslové zóně“, dodává Miroslav Konečný.

 

Poptávka po skladových kapacitách se významně navýšila v období covidových výkyvů ve výrobě, kdy si dodavatelé vytváří zásoby hotových výrobků i polotovarů pro dodávky svým zákazníkům. Řada velkých logistických společností staví nová logistická centra, společnosti ve skupině OSTRA se v rámci rozšiřování svých činností orientují na využití a modernizaci existujících areálů.

 

ČSAD LOGISTIK Ostrava působí jako samostatná společnost na trhu od roku 1999, ale tradice kamionové dopravy sahá až do roku 1949. Provozuje více jak 160 nákladních souprav, zaměstnává přes 280 zaměstnanců, z toho 190 řidičů a obrat společnosti překročil v roce 2021 hranici 900 mil. Kč. Kromě silniční vnitrozemské a mezinárodní dopravy a skladování nabízí také lodní a leteckou dopravu, celní služby v sedmi pobočkách a přepravu kontejnerů z Číny pomocí kombinace železnice a silniční dopravy. Tento způsob je stále více využíván kvůli problémům v námořní dopravě.

 

S dalšími společnostmi zabývajícími se službami pro dopravce patří do skupiny OSTRA, která v současnosti zaměstnává více než 800 osob a obrat za r. 2021 činil 3,6 mld. Kč. Společnost je kromě podnikání velmi aktivní také v podpoře sportu a neziskových organizací.

Ostatní novinky

Dakarská zóna na Colours of Ostrava? Ano, včetně premiéry nového závodního speciálu!

Transport a logistika China v Šanghaji

KVIFF.TV Park v Karlových varech nesmíte minout

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.