Fesh Fesh Group - nejúspěšnější tatra na Rallye DAKAR 2020!

Fesh Fesh Group získal se svou Tatrou Jamal s číslem 521 umístění v TOP 10. Mezinárodní posádka Garrouste / Szustkowski / Vojkovský vybojovala celkové 9. místo mezi kamiony 
a stala se tak nejúspěšnější „tatrovkou“ na Rallye DAKAR 2020.

Nová kapitola legendární Rallye DAKAR se letos začala psát v Saudské Arábii. Na start pěti tisíc měřených kilometrů se postavilo 5 desítek kamionů. Mezi nimi i 2 speciály Tatra Jamal ostravské společnosti Fesh Fesh Group s mezinárodními posádkami v kabině. Vůz Tatra Jamal EVO III s číslem 521, který pilotoval Patrice Garrouste, navigoval Szymon Gospodarzyk a o techniku se staral Petr Vojkovský, vybojoval mezi kamiony celkové 9. místo. Druhý speciál, Tatra Jamal EVO I, s číslem 510 pilotovaný Robertem Szustkowskim, navigované Jarkem Kazberukem a mechanikem Filipem Škrobánkem, pak na 18. místě uzavíral druhou desítku kamionů, které rallye úspěšně absolvovaly.

Posádky vozidel byly tvořeny členy týmů R-SIX TEAM a FESH FESH. Technika, kterou Fesh Fesh Group vyvíjí, staví, servisuje a pronajímá v rukou zahraničních pilotů prokázala svou kvalitu. Oba vozy dokázaly, že jsou na profesionální úrovní s ambicemi na dosažení sportovních výsledků v nejnáročnějších motoristických soutěžích.

„Úspěšné dokončení Rallye Dakar 2020, stejně jako výborné etapové výsledky i celkové umístění, jsou profesionální prací celého týmu, a to jak pilotů a jejich posádek, tak mechaniků“, doplňuje
k mezinárodní spolupráci šéf společnosti Fesh Fesh Group Tomáš Vrátný.

První polovina závodu začala zostra již během tréninku a ostré tempo v náročném kamenitém terénu ve vysokých rychlostech i oblacích prachu dokonale prověřilo zkušenosti pilotů, techniku i práci servisu. Výsledky obou posádek se každou etapou posouvaly o něco výše. Před tzv. dnem volna, který je v polovině závodu, technika dokonce spolehlivě fungovala „pouze“ v režimu standardní běžné údržby! 

Etapy druhé poloviny závodu se přesunuly do pouště a dun. Těžký terén tak prověřil zkušenosti a připravenost jednotlivých týmů, a to především v maratónské dvouetapě, která se stala rozhodující. I přes to, že vůz číslo 521 dokonči závod v poslední spojovací části kvůli poruše motoru „na laně“ za speciálem týmu DE GROOT, obsadil celkové 9. místo a stal se tak nejúspěšnější tatrovkou na letošní Rallye DAKAR. 

 

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.