Moje práce v ČSAD LOGISTIK Ostrava

Když se firma ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. rozhodla, že bude z důvodu nedostatku řidičů MKD na trhu práce zaměstnávat řidiče z ciziny (Ukrajina, Bělorusko, Rusko, Kazachstán), přišlo rozhodnutí přijmout také ukrajinsky a rusky mluvícího dispečera, aby se co nejvíce usnadnila komunikace mezi dispečinkem a řidiči. Přes kontakty na Ukrajině nám byl doporučen pan Ivan Nazariy Kovalyk, který do firmy nastoupil v roce 2017.

V současnosti pracuje na pozici dispečera mezinárodní dopravy a spolupracuje především se zahraničními řidiči.

1) Jak se vám líbí v České republice, respektive v Olomouci, jste tu spokojený? Jak jste se vypořádal s češtinou?

Ano, jsem tu spokojený. V České republice se mi líbí. Olomouc je krásné město, nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas, lidé jsou přátelští. S komunikací problémy nemám, než jsem přijel, nějaký čas jsem se učil česky, abych se byl schopen co nejrychleji sžít s prostředím.

2) Jak jste spokojen jako dispečer v ČSAD Logistik? Jak se vám spolupracuje s kolegy, máte dobrý kolektiv?

Spolupráce s kolegy je výborná, hodně jsem se toho od nich naučil. Práce je hodně, ale zvládat se to dá, a protože máme velmi přátelský kolektiv, každý z kolegů rád pomůže, když je potřeba. Nejvíce jsem ale v kontaktu s ukrajinsky a rusky mluvícími řidiči, kteří často, hlavně zpočátku, využívají toho, že je tu dispečer, jenž mluví jejich jazykem, a obracejí se na mě i s věcmi, se kterými by si zvládli poradit sami.

3) Posledním tématem jsou řidiči z ciziny, co byste k němu řekl?

Jediný problém, se kterým se občas potýkáme, je fakt, že řidiči, kteří k nám přijíždějí pracovat z ciziny, jsou často nezkušení a celý proces zaškolení jim tedy trvá déle. Procedury, kterými si každý cizinec musí projít, než je mu vydána zaměstnanecká karta, vyřízení průkazů, povolení a licencí, jež potřebuje k výkonu práce řidiče MKD, to všechno zabere mnoho času. Navíc termíny, které se musí přesně dodržet, nás limitují. Nemůžeme řidiče poslat, kam bychom potřebovali, když musí být v konkrétní den a v konkrétním čase například na cizinecké policii. Když ale celým tím procesem projdou a trochu se vyjezdí, je pak už všechno v pořádku.

Tímto bychom chtěli panu Kovalykovi poděkovat za čas a úsilí, které do své práce vkládá, a za trpělivost, se kterou řeší mnohdy nelehké situace.

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.