Moje práce v ČSAD LOGISTIK Ostrava

21.6.2019

V současnosti pracuje na pozici dispečera mezinárodní dopravy a spolupracuje především se zahraničními řidiči.

1) Jak se vám líbí v České republice, respektive v Olomouci, jste tu spokojený? Jak jste se vypořádal s češtinou?

Ano, jsem tu spokojený. V České republice se mi líbí. Olomouc je krásné město, nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas, lidé jsou přátelští. S komunikací problémy nemám, než jsem přijel, nějaký čas jsem se učil česky, abych se byl schopen co nejrychleji sžít s prostředím.

2) Jak jste spokojen jako dispečer v ČSAD Logistik? Jak se vám spolupracuje s kolegy, máte dobrý kolektiv?

Spolupráce s kolegy je výborná, hodně jsem se toho od nich naučil. Práce je hodně, ale zvládat se to dá, a protože máme velmi přátelský kolektiv, každý z kolegů rád pomůže, když je potřeba. Nejvíce jsem ale v kontaktu s ukrajinsky a rusky mluvícími řidiči, kteří často, hlavně zpočátku, využívají toho, že je tu dispečer, jenž mluví jejich jazykem, a obracejí se na mě i s věcmi, se kterými by si zvládli poradit sami.

3) Posledním tématem jsou řidiči z ciziny, co byste k němu řekl?

Jediný problém, se kterým se občas potýkáme, je fakt, že řidiči, kteří k nám přijíždějí pracovat z ciziny, jsou často nezkušení a celý proces zaškolení jim tedy trvá déle. Procedury, kterými si každý cizinec musí projít, než je mu vydána zaměstnanecká karta, vyřízení průkazů, povolení a licencí, jež potřebuje k výkonu práce řidiče MKD, to všechno zabere mnoho času. Navíc termíny, které se musí přesně dodržet, nás limitují. Nemůžeme řidiče poslat, kam bychom potřebovali, když musí být v konkrétní den a v konkrétním čase například na cizinecké policii. Když ale celým tím procesem projdou a trochu se vyjezdí, je pak už všechno v pořádku.

Tímto bychom chtěli panu Kovalykovi poděkovat za čas a úsilí, které do své práce vkládá, a za trpělivost, se kterou řeší mnohdy nelehké situace.