NH Ostrava se probojovala do nadstavbové části Národní basketbalové ligy!

Ostrava získala vstupenku do elitní skupiny A1. Stalo se tak poprvé od zavedení nadstavbových skupin v sezóně 2016 – 2017. Definitivní jistotu postupu získala sobotní domácí výhrou nad Královskými sokoly Hradec Králové (83-68).

“Za výhru, díky které jsme se dostali do skupiny A1, jsme moc rádi. Na kluky jsem za předvedený výkon nesmírně pyšný. Zároveň bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás celou dobu podporovali a byli doslova šestým hráčem na hřišti. Doufáme, že nás budou podporovat i nadále v bojích ve skupině A1”, řekl na tiskové konferenci po zápase dojatý trenér ostravských Adam Choleva. 

Basketbalový klub NH Ostrava teď čeká ještě čtrnáct zápasů, ve kterých se utká celkem 8 týmů, dvoukolově každý s každým. Nejbližším utkáním je “slezské derby” s Opavou, kde se “nháčko” představí před domácím publikem již příští sobotu 11.2. v tradičním čase od 17:30.

“Letos se nám podařilo doplnit základní osu týmu výbornými zahraničními posilami. Tým se výborně stmelil a podává dobré výkony i na hřištích soupeře. Postup do skupiny A1 je zásluhou nejen skvělého výkonu hráčů a týmove chemie, ale také parádní podpory fanoušků. Pravidelně máme na zápasy plnou halu, která nás žene dopředu,” dodal generální manažer týmu Tomáš Ostarek. 

O NH Ostrava:

Basketbalový klub NH Ostrava je klubem, který od svého vzniku působí v nejvyšší basketbalové soutěži a nikdy nesestoupil. Majitelem klubu je společnost ČSAD Ostrava, která patří do skupiny OSTRA.

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.