Ostravští zahájí novou sezónu s novým trenérským duem

Již 18. září se opět naplno rozjede další ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy. Jeho nedílnou součástí bude také Basketbalový klub NH Ostrava, který zahajuje v extralize již svoji 28. sezónu. Do té vstupuje klub s novou trenérskou dvojicí a několika posilami ze zahraničí.

Z pozice asistenta se do role hlavního kouče posunul Adam Choleva. Jako nový asistent trenéra se pak představí Saša Jankovič. Tento chorvatský internacionál byl ještě do loňského roku aktivním hráčem zejména u našich východních sousedů, kde mimo jiné získal titul s Komárnem. Citace nového trenéra: 

“Svoji první sezónu beru jako velkou výzvu, těším se na ni a doufám, že se nám podaří vozit body z venku. Pak máme šanci uspět,” vyjádřil se před novou sezonou Adam Choleva, trenér NH Ostrava. 

Také hráčský kádr doznal určitých změn. Tým opustil po dvou letech Radek Pumprla. Z českých posil si můžeme představit například ostravského odchovance Jiřího Dedka, který přišel ze Slavie Praha. Dále zde máme kvartet zahraničních posil. Rozehrávku bude společně s Martinem Nábělkem řídit Emmanuel Ubilla. Toho si jistě věrný ostravský fanoušek pamatuje z jeho působení v naší nejvyšší soutěži, ať už v kolínském klubu či v týmu z Nového Jičína. 

Na křídlo pak přicházejí dva hráči jenž mají své kořeny až za Atlantickým oceánem. Issac Vann je 198 cm vysoký hráč, který přichází z velmi prestižní VCU univerzity, kde v průměru zapisoval 7 bodů za 24 minut. 

Třetím do party je pak Devin Johnson. Tento 196 cm vysoký kanadský absolvent university v Torontu přichází s vizitkou hráče, který má za sebou angažmá, ať už v litevské nebo běloruské lize. Za tamější tým Borisfen Mogilev odehrál 21 zápasu a v průměru nasbíral 20 bodů na zápas. Také se s tímto týmem zúčastnil kvalifikace FIBA Europecupu.V týmu pokračují Filip Šmíd, Štěpán Svoboda, Gianluca Prošek a také kapitán a lídr Petr Bohačík. Prostor také jistě dostanou naši mladí hráči. 

Čtvrtým zahraničním hráčem je Aleksandar Radukič. Tento bosenský 30letý hráč má za sebou několik zahraničních angažmá. Své kvality již prokázal na Slovensku, kde výraznou stopu zanechal především v Handlové, kde se potkal mimo jíné i s asistentem trenéra Sašou Jankovičem. Z tohoto angažmá si odnesl také cenu pro MVP sezóny.

„Do nové sezony vstupujeme s velice obměněným kádrem a sami se těšíme na to, co kluci předvedou. Velice nás těší dohoda na pozici hlavního trenéra s našim odchovancem Adamem Cholevou a věříme, že tento krok bude přínosem pro tuto sezónu a splníme cíl, což je play-off.” 

Ostravané začnou nový ročník zápasem na palubovce Děčína. Následuje opět venkovní zápas a to na hřišti Slunety Ústí nad Labem. První domácí zápas je pak na programu 25. září, kdy před domácím publikem přivítají Pardubice. Do přípravy na novou sezónu také tým zapojuje nové prvky. Jednou z nich je mySASY. Jedná se o diagnostiku, která monitoruje variabilitu srdeční frekvence HRV a hodnotí ji na principu spektrální analýzy. 

Všichni společně věříme že po roce, kdy na zápas nemohli diváci, tak že domácí tým přijdete podpořit v co možná největším počtu. Tento mladý tým bude podporu jistě potřebovat.

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.