Rozhovor se Simonou Navrátilovou

Ve společnosti MÁTRA TRANSPORT pracuje paní Simona Navrátilová na pozici obchodního manažera od listopadu tohoto roku. Jak se jí nová pracovní zkušenost zatím líbí, kde dříve pracovala, či co ráda dělá ve volném čase?

Jak jste se o této pracovní pozici dozvěděla a proč jste si ji vybrala? 

Jelikož jedním z mých přirozených životních reflexů je stále se profesně i vědomostně posouvat dál a mé působení u předešlého zaměstnavatele to příliš neumožňovalo, sledovala jsem na internetu aktuálně nabízené pracovní pozice v okolí Benešova. MÁTRA zrovna v tu dobu inzerovala pozici obchodního manažera. Jelikož odvětví obchodu je mi velmi blízké, zrovna právě tak jako MÁTRA, ve které jsem již v minulosti na obchodně-spediční pozici působila, nebylo, co si rozmýšlet.

Kde jste dříve působila? 

Ten, kdo mě zná ví, že jsem poměrně dobrodružný, živý a povahově samaritánský člověk, který nemá rád stereotyp a předem dané konvence, kterých bych se měla držet. Když jsem odmaturovala, bylo předem v mé rodině předpokládáno, že dívka by se měla držet striktně kancelářské činnosti. Přání jsem splnila a pár let jsem působila v automotive oblasti na pozici logistika a posléze strategického a projektového nákupu. Jelikož mé dobrodružné já „vystrčilo růžky“ mé kroky směřovaly ke studiu na Policejní akademii a k výběrovému řízení u Celní správy ČR, kterým jsem úspěšně prošla. Na pár let jsem nasadila uniformu a společně s kolegy řešila na dálnici nejdříve přestupky v oblasti časového a výkonového zpoplatnění (dálniční známky a mýta) a později i závažnější, například drogové delikty. Seznámila jsem se s manželem, který je hasič a tato dvě povolání společně s malými dětmi, je dost složité zkombinovat, proto jsem odešla právě do MÁTRY. Jednou z částí mé pracovní náplně byla spedice, další pak, společně s bývalým obchodním ředitelem, právě obchod. Mojí profesní stránku poté obohatily ještě další společnosti, kde jsem působila vždy v oblasti logistiky – nákupu – obchodu.  

Jaké jsou zatím vaše prvotní pocity z kolektivu, vaší práce a samotné společnosti MÁTRA TRANSPORT?

Velmi pozitivní. S kolegy z MÁTRY od mého prvotního odchodu stále udržuji přátelské vztahy, kdy spolu jezdíme například i na dovolené. Z toho důvodu je pro mě navrácení se opravdu jednodušší než pro člověka, který společnost nezná. Na druhou stranu se samozřejmě obávám, že večerní diskuze u vína se budou často zvrhávat na profesní úroveň.

Zároveň bych ráda vypíchla kolegy z ČSAD Logistik, kteří mě neuvěřitelně mile přijali a věnovali mi při zácviku mnoho energie a trpělivosti. Díky nim věřím, že se nám po obchodní stránce podaří MÁTRU a ČSAD Logistik propojit víc, než je tomu doposud. 

Co nového vám tato pracovní pozice přinesla, přináší?

Tato pozice je pro mě výzvou ve smyslu notné dávky samostatnosti, o čemž obchod je. Vyhledávání nových příležitostí, kdy máte stanoven cíl, ale cestu si musíte vytvořit sami. Vím, že mnohdy bude velmi klikatá a strmá, nicméně se snažím řídit tím, že člověk má limity jen takové, které si sám v hlavě vytvoří. Je to z velké části práce s lidmi a každý člověk, ať už příjemný či naopak, vás zkušenostmi nebo názory posouvá vždy o krok dál. Proto jsem ráda, za tuto příležitost, která mi zajisté přinese spoustu nových výzev, zklamaní, radosti, vědomostí a zkušeností. Vždy je kam se posouvat.

Prozradíte nám něco na sebe? Například, co ráda děláte ve svém volném čase? 

Řekla bych, že jsem velmi variabilní člověk. Týká se to například toho, že ze sebe dokážu udělat dámu ve večerní róbě s vytříbeným chováním a druhý den si můžu nazout kopačky a jít si zahrát fotbal nebo rugby. Neobešla bych se bez adrenalinu například v podobě sjíždění divoké vody, Ferrat či akrobatického létání. Knihu často do ruky neberu, ale když už se odhodlám, zajímám se o témata různých lidských deviací a příčin pro jejich chování. Ve zkratce řečeno jsem takový společenský, kamarádský a empatický úkaz v sukni, bez předem definovaných limitů, s dětskými sny a odmítavým postojem k tomu si je neplnit ????

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.