Tenisový turnaj Ostra Group Open letos s diváky!

Tradiční tenisový turnaj mužů kategorie ATP Challenger se odehraje ve dnech 25. dubna až 1. května v Ostravě. Ostra Group Open 2022 by Moneta letos konečně mohou navštívit diváci.

V pořadí již devatenáctý ročník tenisového turnaje proběhne na tradičním místě konání, na dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech. Turnaj se zajímavým mezinárodní obsazením pravidelně přilákal kolem deseti tisíc návštěvníků. „Turnaj se hraje již druhým rokem pod názvem Ostra Group Open a jsem rád, že se takové turnaje u nás pořádají a že po loňském ročníku budeme moci v našich prostorách SC Ostrava v Komenského sadech přivítat tenisové fanoušky“, říká Tomáš Vrátný, předseda představenstva Ostra Group. 

Turnaj je zařazený do kalendáře ATP kategorie Challenger a má dotaci 50 000 USD. Celkem se ostravského tenisového turnaje zúčastní 32 hráčů v hlavní soutěži, 24 hráčů v kvalifikaci a 16 párů ve čtyřhře. Z českých hráčů se můžeme těšit v hlavní soutěži na Zdeňka Koláře, který je nejvýše nasazeným hráčem z Čechů (141. místo žebříčku ATP), dále na Víta Kopřivu (163. místo) či Dalibora Svrčinu (249. místo). Lukáš Rosol si zahraje kvalifikaci. Nejvýše nasazeným zahraničním hráčem je Francouz Corentin Moutet (113. pozice žebříčku ATP). „Předchozí ročníky byly vždy zajímavou příležitostí pro mladý český tenis a přinesly nabídku dokonalé tenisové podívané. Jsme proto rádi, že do turnaje vstoupil nový partner, společnost Ostra Group, který přinesl turnajovému managementu pocit finanční jistoty a klidu“, říká Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu.

První kolo hlavní soutěže začíná v pondělí 25. dubna, předchází mu první kolo kvalifikace, které se odehraje již v neděli 24. dubna. Čtvrtfinále se odehraje v pátek 29. dubna, finále čtyřhry 30. dubna a finále dvouhry v neděli 1. května. Rozlosování hráčů proběhne před začátkem turnaje.

Bylo by příjemné, kdyby vítr od břehů nedaleké Ostravice přinesl sportovní úspěch některému z českých tenistů. Jinak však stále platí „ať vyhraje ten nejlepší“. Zúčastněným tenistům přeji mnoho zdaru nejen na ostravské antuce, a všem ostatním, aby je tenis vždy bavil a přinášel jim radost“, posílá své přání sportovcům Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora města Ostravy pro školství a sport.

Všechny turnajové zápasy budou živě přenášeny na internetu. Odkaz na stránky, kde bude možné jednotlivé zápasy sledovat, zájemci najdou na internetových stránkách turnaje www.ostragroupopen.cz. Semifinálové a finálové zápasy dvouhry bude možné sledovat na stanici TV Nova Sport.

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.