Tomáš Vrátný po Rallye du Maroc vicemistrem světa ve Světovém šampionátu FIA v rallye!

Ve středu 18. října dojely závodní posádky do cíle Rallye du Maroc. Po prologu a pěti soutěžních etapách je ostravský tým FESH FESH na celkovém 3. místě. Tomáš Vrátný, šéf týmu a pilot závodního speciálu Ford Cargo EVO I vylepšil proti loňsku výsledek ve Světovém poháru FIA v rallye a pro letošní rok je vicemistrem světa.

Rallye du Maroc je od roku 2022 součástí Světového šampionátu FIA v rallye. Společně s Rallye DAKAR a jinými závody se zde boduje každý závod zvlášť a po posledním závodě se sečtou body a vyhlásí se celkové pořadí v daném roce. Tomáš Vrátný v marocké rallye se dvěma vyhranými etapami získal mezi účastníky šampionátu nejvíce bodů, to mu vyneslo celkové druhé místo a Vrátný se tak stal pro rok 2023 vicemistrem ve Světovém šampionátu FIA v rallye v kategorii kamionů.

„Nebyl to lehký závod. Vedro a obtížné kamenité úseky daly zabrat nám i technice. O defekty nebyla nouze, v jedné z etap udělal náš týmový kolega Vaidotas dokonce tři a to ho stálo velmi dobře rozjetý závod. Pak se mu přidala ještě nějaká viróza, a naše druhé auto, Tatra Jamal, dokončilo závod na 8. místě se dvěma šestnáctihodinovými penalizacemi,“ říká o marocké rallye Tomáš Vrátný. „Náš Ford šlapal, ale technické problémy se nevyhnuly ani jemu. Jsem rád, že jsme je mohli odhalit tady a ne až v lednu na Dakaru. Projeli jsme si také nově nastavené motory, z naladění mám radost,“ dodává Tomáš Vrátný.

Marocké rallye se účastnilo celkem 102 posádek, z toho v kategorii kamionů bylo deset, z nichž tři se v roce 2023 účastní Světového šampionátu FIA v rallye. Nejrychlejší byl se svým kamionem Martin Macík z MM Technology, ale po diskvalifikaci kvůli nesouladu technických parametrů dle FIA, se celkové umístění změnilo. První místo v marocké rally obsadil team De Rooy č. 506, Becx, van Ginkel, Kuijpers, druhé posádka č. 503 Stichting Rainbow Truck Team – Zuurmond, van Ballegooy, Kwakkel a třetí místo bere ostravský tým Fesh Fesh, posádka č. 502 s Fordem Cargo EVO I – Vrátný, Boba, Martinec. 

„Pořadí v rallye samotné i ve světovém šampionátu se měnilo ze dne na den. Strašně nešťastný moment bylo přeměření restriktoru na kamionu Martina Macíka s následnou diskvalifikací, van Kasteren v poslední etapě zlomil rám a nám pár kilometrů před cílem odešlo turbo. Takže jak na houpačce. Za takový výsledek jsme ale samozřejmě rádi,“ komentuje svůj životní úspěch čerstvý vicemistr světa v rallye Tomáš Vrátný, šéf a pilot závodního týmu Fesh Fesh. 

Po návratu týmů do Česka budou vrcholit přípravy na expedici závodních speciálů na Rallye DAKAR 2024. Přejímky vozidel a jejich naložení na trajekt proběhne začátkem prosince v Barceloně.

Líbí se Vám fotografie a celková atmosféra rallye? Podívejte se do našeho eshopu na www.feshfesh.store

Ostatní novinky

Velká cena Mohelnice Truck Trial opět letos zažila skvělý ročník

TENISOVÝ TURNAJ OSTRA GROUP OPEN 2024 BY PURPOSIA STARTUJE V PONDĚLÍ

SKUPINA OSTRA v číslech

Adip od nového roku větší a silnější

Ostravští basketbalisté se statečně rvou ve skupině A2

Šimon jede na Dakar - seznamte se s nejmladším členem našeho FESH FESH teamu

pojďme začít spolupráci

Zaujala Vás naše nabídka? Ozvěte se nám

Společnost ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. je členem holdingu OSTRA GROUP a.s.
2024 Všechna práva vyhrazena ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s.